Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Portál
  2. Aktuality
  3. Detail

KPÚ Trenčín - Reštaurovanie sochárskych kultúrnych pamiatok Mesta Trenčín 2017 - 2018

Krajský pamiatkový úrad Trenčín v spolupráci s mestom Trenčín Vás pozývajú na seminár, pripravený v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2018, ktorý sa bude konať v piatok 28. septembra 2018 v čase od 14:00 do 16:00 v priestoroch refektára Kolégia piaristov v Trenčíne. Témou seminára je reštaurovanie vybraných sochárskych kultúrnych pamiatok Mesta Trenčín, ktoré bolo realizované v uplynulých rokoch – novovyhlásenej kultúrnej pamiatky sochy sv. Jána Nepomuckého a Trojičného morového stĺpa. Prezentované budú aj výsledky posledného reštaurátorského výskumu významnej epigrafickej pamiatky - Rímskeho nápisu na trenčianskej hradnej skale. Súčasťou seminára bude aj lektorovaná prehliadka krýpt pod piaristickým Kostolom sv. Františka Xaverského v Trenčíne.
(PDF, 257 kB)