Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Portál
  2. Aktuality
  3. Detail

PRIHLÁSTE SA DO 23. ROČNÍKA KONFERENCIE POČÍTAČOVÁ PODPORA V ARCHEOLÓGII

Pozývame na 23. ročník konferencie Počítačová podpora v archeológii, ktorý sa bude konať už po tretí raz na Slovensku v Kočovciach v termíne 28. – 30. mája 2024. Privítame príspevky a postery zamerané na aktívne a inovatívne využitie počítačových metód v archeológii, ako je napr. využitie geografických informačných systémov (GIS), databáz, štatistických metód, webových technológií či rôznych metód zberu priestorových dát (LIDAR, digitalizácia, fotogrametria). Súčasťou konferencie je tradične aj exkurzia na archeologické lokality v okolí.

Budeme radi, ak sa prídete inšpirovať či podeliť o svoje skúsenosti s využívaním moderných technológií pri ochrane a skúmaní kultúrneho dedičstva.
Termín registrácie účastníkov a zaslania abstraktov je 8. apríl 2024. Registrovať sa môžete cez registračný formulár https://forms.gle/XQkA3EWRgZoep1He7
Detailnejšie informácie o konferencii nájdete na stránke http://www.svf.stuba.sk/kggi/ppa-202