Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Portál
  2. Aktuality
  3. Detail

Na PAMIATKOVO pozývame malých i veľkých

PodujatiaOznamy
Pamiatkovo 2023 - plagát

Pamiatkový úrad Slovenskej republiky pozýva v sobotu 7. októbra 2023 v čase od 9:30 – 15:30 širokú verejnosť na deň otvorených dverí s náučným programom pre rodiny s deťmi pod názvom Pamiatkovo.

Tretí ročník podujatia bude venovaný slovenským hradom. Deti spoznajú ako sa hrady stavali aj dobývali, dozvedia sa viac o živote za ich múrmi a stanú sa správcom historickej pamiatky. Nazrú do archívnych depozitov aj archeologických sond a spoznajú prácu pamiatkarov. Pre rodiny sú pripravené interaktívne hry, ukážky obnovy kamenných murív, zlaňovanie, 3D projekcia hradov, kyanotypia a iné aktivity.

Podujatie sa uskutoční v bratislavskom areáli Pamiatkového úradu Slovenskej republiky na adrese Cesta na červený most 6.

Vstup je voľný. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Partneri podujatia:

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
Slovenské národné múzeum – Archeologické múzeum
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Studio 727

Pamiatkovo 2023 - plagát
Pamiatkovo 2023 - plagát
Spišský hrad, zdroj: PÚSR
Hrad Devín, zdroj: PÚSR
Oravský hrad, zdroj: PÚSR